Şarj Etme

Aracımı nasıl şarj edebilirim?

Aracınızı Chargeinn AC şarj istasyonlarında kendinizin veya şarj istasyonunda yer alan kabloları kullanarak, DC şarj istasyonlarında ise cihazın üzerindeki şarj kablolarını kullanarak şarj edebilirsiniz. Chargeinn’in halka açık şarj istasyonlarında aracınızı şarj edebilmek için; Chargeinn mobil uygulamasını indirmeniz ya da Chargeinn kartınızın olması yeterlidir.

Chargeinn’in halka açık şarj istasyonlarında şarj işlemini nasıl başlatabilir/bitirebilirim?

Şarj işlemini başlatmak için kablonun, aracınıza ve istasyona bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra cihaz üzerindeki alana Chargeinn kartınızı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodunu Chargeinn mobil uygulaması ile okutarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Şarj işlemini bitirmek için yine aynı şekilde isterseniz Chargeinn kartınızı okutarak isterseniz de mobil uygulama ile Harita sayfası üzerinden ‘Şarjı Durdur’ butonunu tıklayarak bitirebilirsiniz.

Aracımı nerede şarj edebilirim?

Aracınızı mobil uygulamada “Harita” menüsünde yer alan halka açık şarj istasyonlarından şarj edebilirsiniz. Web sitemizde de “Şarj Noktaları” menüsünden istasyon listemizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca evinize ya da iş yerinize özel kullanım için şarj ünitesi kurulumu yaptırmak istiyorsanız, mobil uygulamadaki “Bize Ulaşın” formunu ya da web sitemizdeki hizmetler sayfasında yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Şarj istasyonlarının uygunluk durumunu nereden kontrol edebilirim?

Chargeinn mobil uygulaması üzerinden bütün şarj istasyonlarının ve hatta soketlerin uygunluk durumunu anlık kontrol edebilirsiniz.

Hangi araçlar istasyonlarınızdan yararlanabilir?

Chargeinn şarj istasyonlarından tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar yararlanabilir.

Şarj işlemi esnasında şarj kablosunu çıkarsa ne yapmalıyım?

Şarj işlemi sağlıklı bir şekilde başladığında şarj kablosu kendini, istasyon ve araca ayrı ayrı kilitleyerek dış müdahalelere kapalı hale getirmektedir. Teknik bir problemle karşılaşıp şarj kablosunun çıktığını fark ederseniz, çağrı merkezi yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik

Üye olmam için ne yapmam gerekir?

Üye olmanız için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ve üyelik tamamen ücretsizdir. Chargeinn Mobil uygulaması üzerinden cep telefonu numaranız ile dünyanın dört bir yanından üye olabilirsiniz.

Nasıl üye olabilirim?

Chargeinn mobil uygulamasını indirip yönlendirmeleri takip ederek üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Nasıl Chargeinn kart sahibi olabilirim?

Mobil uygulama üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Fiyat tarifesi nasıl hesaplanmaktadır?

Tüketim miktarınıza göre; şarj işlemi tüketiminin soket tarifesi ile çarpılmasıyla hesaplanır. Fiyat tarifemiz ile ilgili detaylı bilgiye web sitemizdeki “Fiyatlar” sayfasından veya mobil uygulamada yer alan fiyatlandırma sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Şarj işlemi için ödemeyi nasıl ve nereden yapacağım?

Ödemenizi uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada fiyatlandırma sekmesinde ve sitemizde sağ alanda bulunan Fiyatlar sayfasında belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir. Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

Kurulum

Evime /iş yerime kendi özel kullanımım için şarj istasyonu kurdurabilir miyim?

Ev veya iş yerinize kendi kullanımıza özel şarj istasyonu satın alabilir ya da kurulum talebinde bulunabilirsiniz. Ev ve iş yerleri için özel olarak sunduğumuz hizmetlerimizin detaylarına Hizmetler sayfasından ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçilip keşif için yönlendirilme yapılacaktır. Yapılan teknik incelemelerden sonra ihtiyacınıza yönelik en uygun çözüm tarafınıza sunulacaktır.

Elektrikli araç şarj istasyonu kurabilir miyim / işletebilir miyim?

Chargeinn ile yapacağınız iş ortaklığı sayesinde işletmenize kurduracağınız şarj istasyonu ile gelir elde edebilirsiniz. İş ortaklığı ile ilgili detaylı bilgiye Hizmetler sayfasından ulaşabilir, başvuru için formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında tesisinize en uygun cihazın kurulumu gerçekleştirilecektir.